Zakończenie projektu przyrodniczo - ekologicznego

Utworzono dnia 28.11.2023

Dobiegł końca Projekt p.n. Edukacja przyrodniczo-ekologiczna w Zielonej Szkole w Goreniu Dużym, który w całości finansowany był przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Toruniu. Środki finansowe Dotującego pochodzą z Regionalnego Programu Priorytetowego Edukacja Ekologiczna 2023. W ramach zadania przeprowadzone zostały terenowe warsztaty przyrodniczo ekologiczne dla 2500 uczestników w różnym wieku. Dzięki środkom finansowym z WFOŚiGW w Toruniu, udało nam się na terenie naszej Zielonej Szkoły stworzyć tematyczną Ścieżkę Edukacyjną wraz z ogódkiem pszczelarskim. Dzięki tej inicjatywie będziemy mogli propagować rolę pszczoły dla otaczającego nas środowiska. Szczególną uwagę musimy zwrócić na fakt, iż aktualnie pszczoły to najbardziej potrzebni mieszkańcy naszej planety. Bez nich nie ma roślin, owoców, warzyw, po prostu nie ma życia. W naszym wzorcowym ogródku z bioróżnorodnością posialiśmy miododajne kwiaty kilku i jednoroczne, mamy też krzewy i drzewa. Ustawiony został pokazowy ul - edukacyjny, a także rozwieszone zostały domki dla owadów w celu objęcia ochroną owadów pożytecznych zapylających w ekosystemie. Stworzone miejsce jest idealne do edukowania społeczeństwa od najmłodszego pokolenia, po dorosłe osoby i pokazywania dobrych praktyk, zarównoo podczas warsztatów edukacyjnych p.n. "Ochrona owadów pożytecznych - owady zapylające", ale także podczas zwiedzania ścieżki edkukacyjnej wraz z ogódkiem.

Zakończenie projektu przyrodniczo - ekologicznego

Utworzono dnia 28.11.2023, 15:27